Новини 2018-08-27 08:59

У США набули чинності санкції проти Росії за використання хімічної зброї

Санкції діятимуть щонайменше рік.

Санкції Сполучених Штатів проти Росії за використання хімічної та біологічної зброї набули чинності у понеділок, 27 серпня. Про це йдеться у відповідному документі на cайті офіційного журналу Федерального уряду США. 

 

У преамбулі до документа йдеться, що влада Росії "використовувала хімічну зброю в порушення міжнародного права,що стосується хімічних озброєнь, проти своїх власних громадян".

 

Зокрема, санкції передбачають: 

 

1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів.

 

2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг, а також припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів зі списку боєприпасів США.

 

3. Припинення військового фінансування для Росії.

 

4. Відмова у наданні Росії кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком США.

 

5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, "чутливих" до національної безпеки США.

 

Зазначається, що санкції діятимуть щонайменше рік або до подальшого повідомлення.
 

Нагадаємо, у  США в середу, 22 серпня, розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.

схожі новини