Новини 2018-09-05 16:06

Підозрювані в отруєнні Скріпалів є офіцерами ГРУ РФ - прем'єр Британії

За словами Терези Мей, операція найімовірніше була схвалена Кремлем.

Росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у Солсбері, є офіцерами Головного розвідувального управління – військової розвідки Росії. Про це заявила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час виступу у парламенті, повідомляє телеканал Sky News.

 

"На підставі даних розвідки уряд дійшов висновку, що дві особи, імена яких назвали поліція та прокуратура, є офіцерами російської військової розвідки, також відомої як ГРУ. ГРУ - це високодисциплінована організація з добре налагодженим ланцюгом командування. Отже, це не було випадковою операцією. Вона майже напевно була схвалена поза межами ГРУ на вищому рівні російської держави", - зауважила вона.

 

 

 

 

За її словами, після отруєння Москва розпочала кампанію з дезінформації.

 

 

 

 

"Вони навіть заявили, що це я винайшла "Новичок". Спроби РФ приховати правду лише підкріплюють їхню вину. Тільки Росія мала технічні можливості, операційний досвід і мотив для проведення нападу", - наголосила вона.

 

"Поза сумнівом, не існує жодної іншої лінії розслідування", - сказала вона.

 

Крім того, вона додала, що розслідування щодо отруєння в Солсбері та Еймсбері зараз знаходяться у рамках одного дослідження.

 

Водночас Мей підкреслила, що близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників, та взяли понад 1400 заяв.

 

"Працюючи цілодобово, вони провели ретельну та методичну роботу, щоб з'ясувати, які саме особи були відповідальними, і методи, які вони використовували для здійснення нападу", - відзначила очільник.

 

Раніше у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами.

 

Кореспондент ВВС Деніел Сенфорд заявив, що підозрювані потрапили на запис камери спостереження "безпосередньо перед" отруєнням в Солсбері.

 

Згодом британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Також британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.