Новини 2018-09-11 10:47

У справі про отруєння Скріпалів з'явилися нові підозрювані

Спецгрупа Cleaners прибула до Британії приблизно в один час з офіцерами ГРУ.

У справі про отруєння колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії  у місті Солсбері з'явилося четверо нових підозрюваних - група під назвою Cleaners. Про це повідомляє видання The Mirror з посиланням на джерела у британській розвідці.

 

Зокрема, крім Алєксандра Пєтрова і Руслана Боширова, приблизно в один час з ними до Британії прибула ще одна група осіб.

 

За словами джерела, вони використовували ідентичність справжніх в'язнів у в'язницях ЄС, тому  ніяких віз не було потрібно.

 

"Команда допомоги потрібна для того, щоб вести спостереження за Скріпалями. Пєтрову і Боширову потрібно було знати, що ті не з'являться, поки вони наносять "Новичок", - розповіло джерело.

 

Водночас допомога спецгрупи могла знадобитися у разі виникнення непередбачених обставин, так би мовити "для підстраховки".

 

"У такому випадку вони зіграли б роль стурбованих перехожих, щоб забрати нервово-паралітичну речовину", - зазначило джерело газети.

 

Наголошується, що Пєтров і Боширов за рік перед поїздкою у Солсбері зробили декілька виїздів до Британії, щоб не викликати жодних підозр.

 

"Класичне маскування - багаті росіяни, які цікавляться майном", - підкреслило джерело.

 

Раніше стало відомо, що секретна розвідувальна служба Британії (MI6) встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

схожі новини