Новини 2018-09-17 08:55

Швейцарія закликала РФ припинити шпигунство на її території

У МЗС Швейцарії повідомили, що протягом 2018 року тричі викликали російського посла в Берні, вказуючи на неправомірні дії громадян РФ.

Міністерство закордонних справ Швейцарії офіційно закликало Росію негайно припинити незаконну діяльність на території країни. Про це повідомляє Reuters.

 

Як зазначається, протягом 2018 року МЗС Швейцарії тричі викликало російського посла в Берні, вказуючи на неправомірні дії російських громадян. Зокрема, приводом стали повідомлення, які з'явилися в швейцарських газетах, про те, що на території країни працюють десятки представників Росії, "кожен четвертий" з яких є шпигуном.

 

Швейцарська розвідувальна служба нещодавно повідомила, що проводила спільне розслідування з колегами з Великої Британії і Нідерландів щодо російських громадян, які намагалися чинити тиск на лабораторію під Берном, де проводився аналіз хімічних сполук, в тому числі і нервово-паралітичних речовин на кшталт "Новичка", який використовувався при отруєнні у Солсбері.

 

Крім того, газета Tages Anzeiger стверджувала, що громадяни Росії були причетні до кібератаки на Всесвітнє антидопінгове агентство.

 

Як повідомлялося, 20 липня генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран повідомив, що серед громадських діячів (журналістів, дипломатів, бізнесменів та політиків) виявлені люди, які, імовірно, є агентами впливу Росії. 

 

Згодом  в Естонії за рішенням суду взяли під варту двох громадян, яких підозрюють у державній зраді. Згідно з підозрою, затримані передавали державні секрети і засекречені повідомлення Головному розвідувальному управлінню Генерального штабу Збройних сил Росії.

 

Своєю чергою, 6 вересня глава поліції безпеки Естонії Арнольд Сінісалу повідомив, що Росія пильно стежить за процесами, що відбувається в Естонії, адже болісно ставиться до історії і членства країни в НАТО.

схожі новини