Новини 10:59

Геращенко озвучила ключову тему переговорів у Мінську

Напередодні українські депутати звернули особливу увагу Сайдіка на неприпустимість проведення фейкових виборів в ОРДіЛО.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила, у середу, 19 вересня, відбудуться переговори в Мінську, ключовою темою яких мають стати так звані "вибори" на території окупованих районів Донецької та Луганської областей. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

 

"Ми очікуємо від Москви і її представників публічного засудження "виборів" і публічної відмови від реалізації цього кремлівського сценарію. Очікуємо, що саме ця тема – має бути ключовою на ТКГ сьогодні", – наголосила Геращенко.

 

Вона повідомила, що напередодні українські депутати зустрілися з представником ОБСЄ в ТКГ Мартіном Сайдіком і звернули його особливу увагу на неприпустимість проведення будь-яких фейкових виборів, які не відповідають українському законодавству, на території ОРДіЛО.

 

"Мої колеги звернулися до посла Сайдіка з проханням поставити питання неприпустимості "псевдовиборів" у листопаді цього року на окупованих територіях, й також заявили, що ми очікуємо й публічної реакції з боку РФ щодо цих "псевдовиборів", які йдуть врозріз з буквою і духом мінських угод, й працюють на дестабілізацію ситуації і зрив мирних переговорів", – зазначила Геращенко.

 

Як повідомлялося, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

 

Нагадаємо, 31 серпня у центрі окупованого Донецька ватажок "ДНР" Захарченко отримав смертельні поранення у результаті вибуху в кафе "Сепар" на вулиці Пушкіна. Бомба вибухнула поруч з кафе, де перебував Захарченко. Смерть терориста підтвердили в його "адміністрації". Пізніше у Службі безпеки України повідомили, що голову самопроголошеної "Донецької народної республіки" Олександра Захарченка могли вбити через кримінальні розборки у середовищі бойовиків або ліквідували російські спецслужби.

 

31 серпня ЗМІ заявили, що "виконувачем обов'язків голови "ДНР" після вбивства ватажка терористів Олександра Захарченка став Дмитро Трапезніков. Журналіст Тижня Денис Казанський заявив, що в "Донецькій народній республіці" нового ватажка "ДНР" Дмітрія Трапєзнікова, який до вбивства Олександра Захарченка був так званим "заступником голови Ради міністрів ДНР" вважають тимчасовою постаттю. 7 вересня так звана "народна рада "ДНР" призначила тимчасовим виконувачем обов'язків ватажка "ДНР" Дениса Пушиліна.

схожі новини