Новини 2018-09-24 18:28

Мерія Парижа надала Сенцову статусу почесного громадянина

Із відповідною пропозицією виступила мер міста Анн Ідальго.

Мерія Парижу надала статус почесного громадянина українському режисеру, політв'язню Кремля Олегу Сенцову. Про це у понеділок, 24 вересня, повідомив кореспондент Тижня

 

Положення про надання відповідного статусу Сенцову було винесено на розгляд чергової сесії міської ради. Із пропозицією виступила мер міста Анн Ідальго.

 

"Я дякую Муніципальній раді, яка одноголосно проголосувала за присвоєння звання почесного громадянина Парижа для Олега Сенцова. Париж завжди буде на стороні захисників індивідуальних свобод, свободи вираження думки і демократії", — повідомила Ідальго.

 

 

 

"Рішення Олега Сенцова голодувати до переможного кінця не є самогубним, – воно політичне. Ми ще можемо врятувати його", – заявила Ідальго.

 

Так, у французькому інтелектуальному середовищі сформувалася справжня група підтримки Сенцова. Режисери, артисти, філософи, письменники, журналісти та деякі політики солідаризуються з вимогами українського політв'язня від того дня, як він оголосив голодування.

 

З 14 вересня триває символічне почергове голодування під амбасадою Росії, що його ініціював французький режисер Кристоф Ружжіа. Аершою розпочала ланцюжок добових голодувань колишній міністр юстиції Крістіан Тобіра.

 

"Я знаю та поважаю Олега Сенцова. Його справа – це символ репресій проти свободи висловлювання, проти свободи політичних поглядів. Відправна точка – це заперечення анексії Криму, це боротьба за визнання Криму українською територією", – пояснила вона.

 

Нагадаємо, 7 вересня мер Парижа Анн Ідальго заявила, що на наступній сесії міської ради запропонує надати українському режисеру Олегу Сенцову звання почесного громадянина.

 

20 серпня представники української діаспори у Франції записали відеозвернення до президента країни Емманюеля Макрона, в якому просять сприяти звільненню українського режисера Олега Сенцова.

 

13 серпня міністр культури Франції Франсуаз Ніссен, режисер Жан-Люк Годар і Кен Лоуч та інші відомі особистості у сфері мистецтва написали відкритого листа із закликом звільнити політв'язня Олега Сенцова. 

 

Як повідомлялося 28 серпня, незаконно засуджений РФ український режисер Олег Сенцов повідомив, що в нього дистрофія, анемія та гіпоксія.

 

Нагадаємо, 22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини