Новини 10:30

Іран пригрозив заблокувати Перську затоку

Іранський президент Хасан Роухані заявив, що його слова є не попередженням, а "реальністю".

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що іранська влада перекриє Ормузьку протоку у разі, якщо Сполучені Штати Америки продовжать політику санкційного тиску.  Про це йдеться в інтерв'ю телеканалу NBC.

 

Зокрема, іранський лідер відзначив, що його слова є не попередженням, а "реальністю". 
 

"Якщо водний шлях з Перської затоки повинен залишатися вільним і безпечним, то він повинен залишатися таким для всіх", - зауважив він.

 

Водночас Роухані наголосив, що американська влада не зможе повністю зупинити поставки іранської нафти на світовий ринок.

 

Наголошується, даний водний шлях служить ключовим транзитним пунктом для постачання нафти з Перської затоки і являє собою найважливіший морський торговельний шлях для нафти. Ормузька протока - стратегічно важлива протока, що з'єднує Оманську затоку на південному сході з Перською затокою на південному заході. 

 

Водночас іранський президент не точно визначив, за яких умов Тегеран міг би вжити заходів.

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

 

19 вересня спецпредставник США по Ірану Брайан Гук повідомив, що Вашингтон залишається відкритим для переговорів з Іраном щодо укладення нового договору замість ядерної угоди, укладеної в 2015 році з шістьма світовими державами. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...