Новини 07:38

Китайську гречку виставлять на прилавки до Дня Перемоги

Перші партії китайської гречки, яка прибула в Україну, повинні надійти на прилавки магазинів до Дня Перемоги. Про це повідомили у прес-службі компанії «Хліб Інвестбуд», яка займається закупівлею крупи в Китаї.

На думку джерела газети «Сегодня» в Мінагрополітики, коштуватиме китайська крупа буде приблизно стільки ж, скільки й наша (18 грн за кілограм в роздрібі), тому є побоювання, що її не розкуплять.

Як запасний варіант, якщо крупа залежиться на прилавках, прем'єр-міністр Микола Азаров уже запропонував закласти китайську кашу в Держрезерв.

До речі, прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко спростував інформацію деяких ЗМІ про те, що глава Держрезерву Олексій Лелюк заявив, що його відомство відмовляється закуповувати китайську кашу як не відповідну нашим стандартам. За словами Лук'яненка, Держрезерву ніхто поки не доручав вести закупівлі, тому говорити нема про що, але якщо знадобиться, гречку туди закладуть, тому що товар якісний. Але спочатку гречка з КНР піде на прилавки.

На думку директора інформаційної компанії «ПроАгро» Миколи Верницького, продаватися вона буде довго, але поступово розійдеться.

За підрахунками Верницького, на наступний рік дефіциту гречки не буде, бо агрогосподарства планують засіяти гречкою на 20% більше, ніж 2010-го. Це близько 40 тисяч гектарів, що дасть додатково приблизно 40 тисяч тонн або удвічі більше, ніж планують закупити в Китаї.

Нагадаємо, 27 квітня в Україну прибула перша партія гречаної крупи з Китаю. Україна має намір ввезти з Китаю 20 тисяч тонн гречаної крупи.

Згідно з попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні складе 12-14 грн/кг.

Зазначимо, що 28 квітня Вінницька обласна рада постановила, що на території області не реалізовуватиметься гречана крупа, куплена в Китаї.

схожі новини