Новини 09:53

Прокуратура скерувала до суду обвинувачення щодо командира роти "Самооборони Криму"

Правоохоронці встановили, що обвинувачений брав активну участь в розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплені будівлі ВР Криму.

Прокуратура Криму направила до суду обвинувальний акт щодо командира однієї з рот незаконно створеного збройного формування "Самооброна Криму", якого звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, для визначення підсудності за одним з районних судів Києва та подальшого судового розгляду. Про це 4 жовтня повідомляє прес-служба прокуратури Криму.

 

Прокуратура спільно з слідчим відділом ГУ Нацполіції в Криму та Севастополі завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо зазначеної особи.

 

Правоохоронці заявили, що досудовим розслідуванням встановлено, що вказаний командир роти у складі незаконного формування "Самооборона Криму" брав безпосередню та активну участь в розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплені адміністративної будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим, що потягло тяжкі наслідки, у вигляді зміни меж території України.

 

"Нами встановлено, що представники "Самооборони Криму" відіграли значну роль в спробі окупації півострову, як приклад, отримано докази причетності її учасників до катувань та викрадень українських активістів. У 2018 році, за результатами зібраних доказів,  ми встановили особи 900 членів незаконно створеного збройного формування «Самооборона Криму» і 64 його представникам вже повідомлено про підозри за створення та участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях, оголошено їх у розшук. Зараз ми скеровуємо до суду обвинувальний акт щодо керівника однієї з рот незаконного збройного формування і продовжуємо проводити слідчі дії для притягнення всіх членів «Самооборони Криму», а також тих, хто забезпечував їх зброєю і фінансував злочинну діяльність, до відповідальності", – наголосив прокурор Криму Гюндуз Мамедов.

 

Так, за результатами спеціального досудового розслідування щодо зазначеної особи до Апеляційного суду м. Києва направлено обвинувальний акт. Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавленні волі строком до 15 років з конфіскацією майна.

 

Як повідомлялося 5 червня, прокуратура повідомила про підозру трьом учасникам так званої "самооборони Криму", які викрали координатора руху "Євромайдан Крим" Андрія Щекуна та інших українських активістів в окупованому Криму.

 

11 червня стало відомо, що правоохоронці повідомили про нову підозру керівнику незаконно створеного збройного формування "самооборона Криму" Армену Мартояну, якому інкримінують викрадення та утримування активістів Євромайдану. 

схожі новини