Новини 2018-10-05 14:28

ЗМІ назвали ім'я українського дипломата, якого висилає Угорщина

За даними видання, угорська влада "не мала претензій" до першого секретаря консульського відділу посольства України.

Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

"Нещасливий жереб витягнув Дмитро Керечанин, дипломат з Ужгорода, який працював у консульському відділі нашого посольства на посаді першого секретаря", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, український дипломат значною мірою став "стрілочником" у конфлікті Будапешта і Києва.

 

"Претензій до нього угорська влада не мала, просто треба було покарати когось", – наголошується в повідомленні.  

 

Як повідомлялося, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата.

 

Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. Клімкін зазначив, що українського дипломата, якого вислали з посольства в Будапешті, направлять до Ужгорода.

 

Нагадаємо, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

схожі новини