Новини 2018-10-08 22:19

Справа Скріпаля. Стало відомо справжнє ім'я другого підозрюваного

Розслідувачі дізналися, що "Пєтров" є військовим лікарем і полковником ГРУ.

Справжнє ім'я "Алєксандра Пєтрова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Алєксандр Мішкін, він військовий лікар і полковник ГРУ. Про це йдеться в новій частині розслідування дослідницької групи Bellingcat і видання Тhe Insider.

 

 

"Ми ідентифікували "Алєксандра Пєтрова" як справжнього доктора Алєксандра Євгєнієвіча Мішкіна, навченого військового лікаря на службі ГРУ. Процес ідентифікації Bellingcat включав безліч відкритих джерел, свідчення від людей, які знайомі з особою, а також копії документів, що ідентифікують особу, включно з відсканованою копією його паспорту", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Мішкін народився 13 липня 1979 року у селі Лойга в Архангельському регіоні.

 

Він вивчав та закінчив одну з російських елітних військових медичних академій та пройшов підготовку в якості військового лікаря для військово-морських сил Росії.

 

Під час навчання Мішкіна завербували у ГРУ, до 2010 року він переїхав до Москви, де йому таємно надали другий російський внутрішній і закордонний паспорт на ім’я "Алєксандра Пєтрова".

 

У період з 2011 по 2018 років Алєксандр Мішкін багато подорожував під ім’ям "Пєтрова".

 

"Bellingcat виявив багаторазові поїздки (Мішкіна – Ред.) до України та самопроголошеної Придністровської республіки, остання з яких відбулася під час Майдану в Києві в грудні 2013 року", – наголошується в повідомленні.

 

Згідно з розслідуванням, на відміну від Анатолія Чєпіги, біографічні дані "Пєтрова" збігаються з характеристиками Мішкіна, зокрема, дата народження, ім'я та по батькові, а також прізвища батьків.

 

 

До початку вересня 2014 року домашньою адресою Мішкіна було Хорошевське шосе 76B (адреса штаб-квартири ГРУ). Однак восени 2014 року Мішкін і Чєпіга переїхали в висококласні квартири.

 

Журналістам невідоме нинішнє військове звання Мішкіна.

 

"Однак виходячи з відомого поділу на чини Військової медичної академії (випуск російських військових лікарів зі звання старшого лейтенанта) та минулого часу (15 років), можна стверджувати, що за часів отруєння Скрипалів він був або підполковником, або полковником", – припускають розслідувачі.

 

Крім того, розслідувачі пообіцяли представити свідчення людей та опис повного методу ідентифікації Мішкіна у вівторок, 9 жовтня о 13:00.

 

Як повідомлялося, 26 вересня стало відомо, що справжнє ім'я "Руслана Боширова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Анатолій Чєпіга, він полковник ГРУ. 

 

Нагадаємо, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

У Великій Британії, у графстві Вілтшир, 5 березня 2018 року 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль, уже 18 травня виписали з лікарні й самого Скріпаля.

схожі новини