Новини 2018-10-11 19:20

Патріарх Філарет найближчим часом скличе Собор щодо об'єднання

Патріарх Філарет наголосив, що процес об'єднання буде "дуже швидким".

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. Про це він у четвер, 11 жовтня, заявив на брифінгу. 

 

"Томос як єдиний фізичний документ має бути наданий єдиній помісній церкві, поки що єдиної церкви немає, є три юрисдикції, тому має відбутися Об'єднавчий Собор у Києві. Коли буде єдина помісна церква, тоді цій церкві має бути наданий Томос",– йдеться в повідомленні. 

 

Своєю чергою Патріарх Філарет наголосив, що процес об'єднання буде "дуже швидким".

 

"Ми домовимося, коли ми скличемо цей Собор. Я планує скликати його найближчим часом", – підкреслив він.  

 

За його словами, незабаром відбудеться Архієрейський собор, у якому візьмуть участь архієреї Київського Патріархату, архієреї автокефальної церкви, на чолі з Митрополитом Макарієм, та архієреї Московського Патріархату.

 

"Цей собор обере спільного предстоятеля – Патріарха, а далі буде рішення Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію", – додав Патріарх Філарет.

 

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

схожі новини