Новини 2018-10-22 12:42

СБУ викрила інформацію про вербування бізнесмена Нагорного російською ФСБ

На Луб'янці Нагорному запропонували створити та очолити в Україні політичну силу, орієнтовану на РФ.

Служба безпеки України здобула відомості про вербування українського  бізнесмена Тимофія Нагорного російською Федеральною службою безпеки. Про це на брифінгу повідомив голова управління СБУ Києва та області Олег Валендюк, передає РБК-Україна у понеділок, 22 жовтня.

 

"Під час досудового розслідування було здобуто відомості про вербування ФСБ Росії  українського громадського діяча (Тимофія Нагорного, - ред.)", - повідомив Валендюк.

 

Так, в ході брифінгу були продемонстровані матеріали слідства. Зокрема, СБУ показали фрагмент відео, на якому Нагорний розповідає про те, як він був арештований в Москві на Марші миру, його доставили у в'язницю, де і було проведено вербування.

 

"На Марші миру заарештували в центрі Москви, вони навіть не говорять, скільки мені дають і куди мене везуть... Вони мені сказали: чи зможеш ти очолити політичну силу, створити структуру, яку очолиш...", - розповів Нагорний.

 

За словами Нагорного, РФ пропонує йому "всебічну, будь-яку допомогу". У свою чергу, від його "політсили" вимагають позаблоковий статус, другу державну мову - російську і, "якщо Україна піде в ЄС, то піде разом з Росією".

 

"Я зніми спілкуюся протягом 2013 року, але останній раз був два місяці тому... У мене за останній рік чотири поїздки або п'ять... Я і в Адміністрації (президента РФ - ред.) був, і в Держдумі був, і на Луб'янці був", - розповів він на відео.

 

Нагадаємо, 2 жовтня Служба безпеки України затримала бізнесмена Тимофія Нагорного, його підозрюють у державній зраді та шахрайстві.

 

11 жовтня підозрюваний у державній зраді та шахрайстві бізнесмен Тимофій Нагорний вийшов під заставу

схожі новини