Новини 08:06

В Україну завезли ще 500 тонн китайської гречки

В Одеський порт зайшло судно «Саманта», яке доставило з Китаю другу партію гречки - близько 500 т.

За словами представника фірми-експедитора ТОВ «Стеф Фрейт Менеджмент» В'єд Фом, крупу перевірять у Державному центрі експертизи та сертифікації зерна.

Третє судно з гречкою очікується в середині наступного тижня. Всього в Одесу має прибути близько 4 тис т гречки.

За словами В'єда, перші 500 т вже направлені в регіони України.

Як з'ясувало видання, обдзвонивши великі одеські супермаркети, китайська крупа у них у продажу не з’явиться.

«У нас вистачає української гречки. Ціна - 17,99 грн. за кілограм», - зазначила адміністратор великої торговельної мережі.

Раніше від «китайської каші» з тієї ж причини відмовилася Вінницька область.

У Києві поки продають тільки українську гречку по 18,99 грн за кілограм, але імпортну також візьмуть (її обіцяють продавати не дорожче 17,99 грн/кг).

Нагадаємо, прес-служба компанії «Хліб Інвестбуд», яка займається закупівлею крупи в Китаї, заявляла, що перші партії китайської гречки, яка прибула в Україну, повинні надійти на прилавки магазинів до Дня Перемоги.

Як повідомлялося, в Україну прибула перша партія гречаної крупи з Китаю 27 квітня. Загалом Україна має намір ввезти з Китаю 20 тисяч тонн гречаної крупи.

Згідно з попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні складе 12-14 грн/кг.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що якщо особливої ​​потреби в китайській гречці не буде, вона буде спрямована в Держрезерв, який у свою чергу припускає закупівлю гречки з Китаю у випадку її відповідності стандартам України.

схожі новини