Новини 14:51

Рада у першому читанні схвалила законопроект про військові стандарти НАТО

За це рішення проголосували 238 народних депутатів.

У вівторок, 18 грудня, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні урядовий проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо військових стандартів" (№ 8370). За це рішення проголосували 238 народних депутатів.

 

Як зазначив, представляючи законопроект, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко, законопроект розроблено для забезпечення "максимальної взаємосумісності Збройних сил України зі збройними силами держав-членів НАТО шляхом запровадження стандартів Північноатлантичного альянсу". 

 

Зокрема, у законопроекті пропонують доповнити Закон України "Про оборону України" новими термінами "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО" та "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", пояснюється на сайті парламенту.

 

Законопроект також пропонує надати Міністерству оборони України повноваження щодо забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації та визначення органу військової стандартизації, основна функція якого полягатиме в розробленні, прийнятті, скасуванні, відновленні дії, розповсюдженні та застосуванні військових стандартів, у тому числі тих, які прийматимуться на основі стандартів НАТО та стандартів у сфері оборони держав-членів НАТО.

 
Проект закону пропонує внести зміни до Закону України "Про стандартизацію" стосовно не поширення сфери його дії на військові стандарти.

 

Таким чином, забезпечення максимальної взаємосумісності Збройних сил України зі збройними силами держав-членів НАТО шляхом запровадження стандартів Альянсу є однією із цілей реформування ЗСУ.

 

Як повідомляли, у четвер, 6 грудня, Верховна Рада України підтримала президентський законопроект про припинення дії договору про дружбу, партнерство і співпрацю з Росією.