Новини 2019-01-10 15:35

У штаб-квартирі НАТО майже всі говорили про необхідність вступу України до Альянсу - Полторак

Міністр підкреслив, що двосторонні зустрічі з колегами з країн Альянсу значно активізувались.

Міністр оборони України Степан Полторак заявив про зміну позицій представників країн-членів НАТО щодо питання вступу України в Північноатлантичний альянс і зазначив отримання українським оборонним відомством всебічної допомоги від країн-членів Альянсу. Про це міністр повідомив у четвер, 10 січня, в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".

 

"Уже понад чотири роки спостерігаю за настроями в штаб-квартирі НАТО щодо України. Спочатку нас сприймали не надто серйозно. Згодом не розуміли, як це можна зробити, а вже під час останньої зустрічі в Брюсселі практично всі говорили про необхідність нашого прискореного вступу д НАТО. Ми за усіма напрямами отримуємо від них допомогу. Особливо це стало відчутно нещодавно - після акту відкритої агресії Росії", - сказав Полторак.

 

Він зазначив, що лише з главою оборонного відомства Великобританії Гевіном Вільямсоном зустрічався п'ять разів за останні півроку.

 

"За останні два місяці він двічі був в Україні, а я в Лондоні. Існували певні труднощі, коли Угорщина заблокувала формат зустрічей в штаб-квартирі НАТО на рівні міністрів оборони, але ми, проте, значно активізували двосторонні зустрічі з колегами з країн Альянсу", - сказав міністр оборони України.

 

Розповідаючи про обсяг завдань, які необхідно виконати українській стороні на шляху до НАТО, С.Полторак зазначив, що він "значний".

 

"У найближчий рік потрібно завершити реформу Міноборони та органів військового управління. Це одна з найскладніших реформ - тут треба підходити дуже обережно, щоб не порушити управління військами. І зміни поступово втілюються. Ще недавно говорили про необхідність напряму купляти необхідні нам зразки озброєнь і техніки за кордоном. Тепер вже маємо такий інструмент, і так відчувається плече партнерської підтримки. Все, що закуповуємо в інтересах ЗСУ, відповідає стандартам НАТО", - наголосив він.

 

Як повідомляли, у НАТО позитивно оцінили виконання річної національної програми співробітництва Україна – Альянс.

 

 

 

схожі новини