Новини 18:09

У Міноборони повідомили кількість дезертирів у Збройних силах України

Комітет з питань нацбезпеки і оборони вирішив рекомендувати парламенту ухвалити законопроект №9454, який дозволить доукомплектувати ЗСУ майже на 10 тис. осіб.

В Україні станом на 16 січня 2019 року нараховується 9 тис. 300 дезертирів. Про це під час доповіді на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони повідомив перший заступник міністра оборони Іван Руснак.

 

Зокрема, коментуючи законопроект №9454, він зауважив, що документом пропонується впровадити поняття «призупинення військової служби».  

 

«Це пов’язано з тим, що на сьогодні 9 тис. 268 осіб дезертирували із Збройних сил України. Тому це поняття буде застосовано до осіб, які самовільно залишили військову частину, дезертирували з військової служби або добровільно здалися в полон», - сказав перший заступник міністра.

 

За його словами, такі військовослужбовці будуть визнані такими, що не виконують свої військові обов’язки, і будуть виключені з чисельності ЗСУ.

 

«Це рішення дасть можливість доукомплектувати ЗСУ на 9 тис. 300 осіб, які на сьогодні фактично є вакантними», - пояснив Руснак.

 

Також він запропонував, щоб за цими дезертирами зберігалася заробітна плата і статус військовослужбовця, за виключенням, коли щодо них буде винесений обвинувальний вирок.

 

У свою чергу голова комітету Сергій Пашинський виступив проти того, щоб дезертирам нараховувалася заробітна плата.

 

«Ми дуже поважаємо права людини, але я не збираюсь миритися з тим, що якийсь продажний суд когось виправдає, кого не було три роки на службі, повертати йому зарплату. Тому до другого читання ми маємо перекрити ці шпарини», - переконаний він.

 

На засіданні члени Комітету з питань нацбезпеки і оборони прийняли рішення рекомендувати парламенту ухвалити законопроект 9454, який дозволить доукомплектувати ЗСУ майже на 10 тис. осіб взамін тих, хто або дезертирував, або добровільно здався в полон.

 

Раніше у Міноборони повідомили, що фонд грошового забезпечення військовослужбовців на 2019 рік збільшено на 15,2 млрд грн. Таким чином, у цьому році виплата військовослужбовцям рядового складу за контрактом першого року служби становить не менше ніж 10 тисяч гривень за місяць


 

схожі новини