Новини 19:58

Денісова закликала представників понад 20 країн тиснути на РФ задля звільнення українських моряків

Омбудсмен наголосила, що одним з головних питань залишається стан поранених військовополонених.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в середу, 16 січня, провела зустріч із представниками посольств понад 20 країн, у ході якої розповіла їм про результати судових засідань над полоненими українськими моряками та закликала посилити тиск на російську владу. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

 

 

"Провела брифінг з представниками посольств різних країн спільно з координатором групи адвокатів Миколою Полозовим. Участь також взяли батьки українських військовополонених моряків. Серед країн-учасників були представники Румунії, Норвегії, Нідерландів, Кіпру, Австрії, Португалії, Болгарії, Люксембургу, Хорватії, Канади, Великої Британії, США, Фінляндії, Словенії, Мальти, Греції, Швейцарія, Данії, Литви, Швеції, Естонії, Представництва ЄС в РФ, Латвії, Чехії", – наголосила омбудсмен.

 

За її словами, одним з головних питань залишається стан поранених. Зазначається, що Україна вимагає підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров’я моряків.

 

"Ми наполягаємо на звільненні військовополонених моряків без будь-яких умов зі сторони РФ, зважаючи на основоположні принципи, які закладено у Женевській конвенції. Попросила дипломатів посилити тиск на російську владу щодо дотримання РФ норм міжнародного гуманітарного права. Також наполягла на не лише збереженні, а й подальшому посиленні відповідних санкцій", – підкреслила Денісова.

 

Крім того, вона додала, що рідні наших хлопців військовополонених особисто розповісти дипломатам про своє ставлення до ситуації.

 

 

Як повідомлялося, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини