Новини 2019-01-31 17:49

Порошенко підписав закон про закупівлю зброї за кордоном без посередників

Цей документ дозволить Міноборони і Генеральному штабу ЗСУ закуповувати за кордоном те, що партнери по НАТО готові поставляти Україні.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівель продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом". Про це у четвер, 31 січня, повідомляє офіційний сайт голови держави.

 

Цей документ дозволить Міністерству оборони України і Генеральному штабу Збройних Сил України закуповувати за кордоном те, що партнери по НАТО готові поставляти Україні.

 

«Збройні сили давно на це чекали, уряд це підтримав, і Верховна Рада зробила рішучий крок», - наголосив Порошенко.

 

Ухвалення закону розширить можливості державних замовників з оборонного замовлення, зменшить витрати на закупівлю продукцїі, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом, додали у прес-службі Президента.

 

Закон надає можливість державним замовникам з державного оборонного замовлення безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом, щоб оптимізувати цей процес та пришвидшити процес закупівель за імпортом у разі такої потреби, а також зекономити кошти за рахунок відсутності плати за посередницькі послуги.

 

Також удосконалюється правове регулювання питань, пов'язаних з офсетними договорами. Законом визначається, що державні замовники з оборонного замовлення є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та суб'єктами здійснення міжнародних передач товарів.

 

Законом також вносяться зміни до Законів України «Про державне оборонне замовлення», «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», «Про зовнішньоекономічну діяльність» та Господарського кодексу України.

 

Як повідомляли, Верховна Рада ухвалила законопроект, який передбачає спрощення процедури та пришвидшення процесу закупівлі оборонної продукції за кордоном.