Новини 2019-02-05 11:21

У шести полонених моряків у Росії погіршився стан здоров'я - Денісова

Водночас омбудсмен зазначила, що моральний стан українців лишається на високому рівні.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила про погіршення стану здоров'я шести українських військовополонених у Росії - Володимира Терещенка, В’ячеслава Зінченка, Віктора Беспальченка, Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки. Про це український омбудсмен повідомила у вівторок, 5 лютого, в ефірі телеканалу "Прямий".

 

"Зараз у нас суперечлива інформація від адвокатів, які відвідують наших військовополонених, в тому числі й поранених, і тих, хто не був поранений. Ми знаємо, що є такі тривожні звістки щодо Терещенка, Безпальченка, Зінченка, тобто стан їхнього здоров'я погіршується. І це стосується в тому числі й Артеменка, Ейдера та Сороки", - сказала Денісова.

 

Говорячи про військовополоненого Ейдера, омбудсмен зазначила, що в результаті обстеження в нього виявлено гепатит Б.

 

"Зараз ми з'ясовуємо підтвердження цієї інформації", - наголосила Денісова і додала, що звернулася до всіх причетних осіб з цього приводу.

 

Також омбудсмен сьогодні проведе зустріч з представниками Ради Європи з метою вирішити питання передачі українських поранених щодо переведення їх з Росії у третю країну, бо "вона не може їх вилікувати і виконати Женевську конвенцію від 1949 році щодо звільнення їх як військовополонених".

 

Денісова висловила припущення, що зараження Ейдера на гепатит могло виникнути через оперативне втручання у зв'язку з його пораненням. За її словами, вже призначено розгляд апеляційних скарг на рішення суду щодо продовження арешту українських моряків на період до кінця квітня.

 

"У нас є перша четвірка на 7 лютого, в четвер будуть розглядатися. Потім 12, 13 лютого будуть розглядатися ці апеляційні скарги", - додала Денісова.

 

Вона повідомила, що моральний стан українських військовополонених дуже високий, але фізичний стан погіршується. Крім того омбудсмен заявила, що умови тримання українських військовополонених наносять шкоду їхньому здоров'ю. 

 

Як повідомляли, українські консули у Москві відвідали в слідчому ізоляторі №2 "Лефортово" українського пораненого військовополоненого Василя Сороку, якого нещодавно перевели з СІЗО №1 "Матроська тиша".

 

Як повідомляли, лікар у СІЗО "Лефортово" виявив у захопленого Росією українського моряка Василя Сороки пошкодження ще одного м'яза.

 

Нагадаємо, 27 січня стало відомо, що трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 25 січня повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини