Новини 2019-02-18 14:24

Суд в РФ зняв з розгляду апеляції щодо продовження арешту чотирьом українським морякам

Дату наступного засідання призначать згодом.

Судове засідання апеляційної інстанції Московського міського суду щодо чотирьох українських моряків завершилось зняттям справи з розгляду за процесуальною підставою. Про це у понеділок, 18 лютого, повідомляє керівник групи адвокатів полонених Микола Полозов у Facebook.

 

Полозов зазначив, що Лефортовським районним судом Москви не було належним чином і вчасно підготовлено переклад на українську мову постанови про продовження строків тримання під вартою.

 

"Справа буде направлена в Лефортовський суд для усунення недоліків і вручення перекладу постанови військовополоненим. Дата наступного засідання п'ятої четвірки військовополонених буде призначена пізніше", - йдеться в повідомленні.

 

Сьогодні Московський міський суд повинен був розглянути апеляційні скарги захисту на рішення Лефортовського районного суду про продовження строків тримання під вартою стосовно моряків Віктора Беспальченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового, Володимира Варимеза.

 

Як повідомляли, Московський міський суд у середу, 13 лютого, відхилив апеляційні скарги захисту на рішення Лефортовського суду щодо продовження терміну арешту до 24 квітня ще вісьмом українським військовополоненим морякам, а саме: Денису Гриценку, Андрію Драчу, В’ячеславу Зінченку, Михайлу Власюку, Богдану Небилиці, Юрію Без’язичному, Юрію Будзилу і Сергію Чулібі.

 

12 лютого Московський міський суд відхилив апеляційні скарги на рішення Лефортовського суду щодо продовження арешту Євгенію Семидоцькому, Андрію Оприско, Роману Мокряку та Сергію Цибізову. 7 лютого  під вартою залишили Володимира Терещенка, Сергія Попова, Богдана Головаша та Андрія Шевченка.

 

Таким чином, суд у Москві визнав законним продовження строку арешту 16 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці. 

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.