Новини 2019-02-26 15:15

Пораненому моряку Сороці призначили у РФ операцію на руці - адвокат

Наразі дата операції невідома, у ці дні йде підготовка і аналізи.

Адвокат Сергій Бадамшин відвідав у СІЗО "Лефортово" українського військовополоненого моряка Василя Сороку, який повідомив, що російський лікар призначив йому проведення операції на пораненій руці. Про це у вівторок, 26 лютого, адвокат написав у Facebook.

 

Наразі дата операції невідома, у ці дні йде підготовка і аналізи.

 

"Очікувано, але ноу-хау тюремних лікарів лікувати розрив трьох сухожиль і нерва уколами вітаміну B результату не дало. Через розрив і відтік нижче рани не сходить, - пояснив лікар. Спасибі йому за бажання допомогти і вірність лікарському обов'язку", - зазначив Бадамшин.

 

Авдокат повідомляє, що зволікання з операцією може спричинити незворотні наслідки. "Сподіваємося, що найближчим часом операція відбудеться і рука відновиться", - зазначив він.

 

Також Бадамшин розповів про умови утримання моряка. "Він знаходиться в старій камері без гарячої води. Але до побутових складнощів ставитися поблажливо і з гумором. Та й у цілому, настрій бадьорий", - відзначив захисник.

 

Крім цього адвокат розповів, що співробітники ізолятора відмовили у побаченнях рідним і близьким інших арештантів.

 

"Ще був сьогодні вранці неприємний інцидент в СІЗО, коли через організацію консульської допомоги співробітники ізолятора були змушені відмовити у побаченнях рідним і близьким інших арештантів. Люди приїхали з усієї країни, деякі з дітьми. До сліз. Я розповів про це Сороці. Василь просив мене передати, щоб рідних і близьких, тим більше з дітьми, пускали до арештантам в пріоритетному порядку. І просив бути скромніше: "не треба багато уваги там, де воно не потрібне", - повідомив він.

 

Як повідомляли, у пораненого військовополоненого моряка Василя Сороки, захопленого РФ в районі Керченської протоки, не спадає набряк руки нижче рани, функції кількох пальців не відновлюються. 

 

Своєю чергею, українському військовополоненому моряку Андрію Ейдеру, який був поранений під час захоплення російськими військовими трьох кораблів ВМС України в районі Керченської протоки, після медобстеження в лікарні Москви відмовлено в госпіталізації. 

 

Раніше Уповноважена з прав людини у Російській Федерації Татьяна Москалькова заявила про початок «поглибленого медичного обстеження» утримуваних у московському СІЗО "Лефортово" поранених українських моряків. 

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня. Команда захисту полонених моряків подала апеляції на відповідне рішення суду. Наразі Московський міський суд визнав законним продовження строку арешту 20 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці. 

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.