Новини 2019-03-06 15:56

ПЦУ закликала ООН та ОБСЄ захистити від гонінь українські церкви в Криму та на Донбасі

Відповідний заклик міститься у заяві синоду від 5 березня.

Синод Православної церкви України закликав міжнародні організації захистити від гонінь українські церкви в анексованому Росією Криму та на територіях тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей. Про це йдеться у заяві синоду від 5 березня.

 

Зокрема, синод зазначив, що з 1 березня виникла загроза заборони діяльності громад та служителів ПЦУ, конфіскації майна церков і депортації священиків з територій бойовиків самопроголошеної «ДНР».

 

«Враховуючи ці загрози та постійний тиск на духовенство і вірних нашої Церкви на окупованих Росією українських територіях Донбасу та в Криму звертаємося до ООН, ОБСЄ, до країн-гарантів «Мінського процесу», до ЄС та загалом до усіх демократичних країн, міжнародних та міжконфесійних інституцій із закликом вплинути на тих, від кого на цих територіях залежить прийняття рішень, для того, щоби припинити ескалацію гонінь на нашу Церкву», — зазначив синод.

 

Як повідомляли, митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що окупанти на Донбасі з 2 березня мають намір «конфіскувати» 36 храмів та єпархіальний Будинок милосердя і депортувати усіх священиків ПЦУ.

схожі новини