Новини 2019-03-08 19:50

За час війни на Донбасі понад 7 тисяч жінок стали учасниками бойових дій - Полторак

Крім того, міністр зазначив, що наразі у Збройних силах України працює і проходить службу майже 56 тисяч жінок.

За час збройної агресії Російської Федерації на Донбасі понад 7 тисяч українських жінок-військовослужбовців стали учасниками бойових дій, 166 з них отримали бойові державні нагороди. Про це у п'ятницю, 8 березня, повідомив міністр оборони України Степан Полторак у Facebook.

 

"За час війни з російським агресором 166 військовослужбовців-жінок отримали бойові державні нагороди. Півтори тисячі військовослужбовців отримали відзнаки Міністерства оборони, більше тисячі — відзнаки начальника Генерального штабу. За цей час більше семи тисяч військовослужбовців-жінок стали учасниками бойових дій", - наголосив він.

 

Міністр зазначив, що кожна з жінок-військовослужбовців мужньо і героїчно захищає Україну та її територіальну цілісність, ризикуючи своїм життям, і разом з ними реформується армія, йде до критеріїв, які нададуть Україні можливість стати членом НАТО.

 

Полторак також повідомив, що сьогодні в Збройних силах України працює і проходить службу майже 56 тисяч жінок, із них 26 тисяч є військовослужбовцями, а 3,5 тисячі — офіцерами. І лише за останній час, зауважив він, кількість посад і спеціальностей у війську, на яких можуть проходити службу жінки, збільшилася на понад 100 спеціальностей.

 

Нагадаємо,президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях».