Новини 09:40

США мають намір у 2020 році збільшити військову допомогу Україні

Обсяги допомоги Україні будуть відомі після завершення всього процесу проходження документа.

Сполучені Штати Америки мають намір у 2020 році виділити Україні 250 млн доларів військової допомоги. Про це йдеться в повідомленні на Facebook сторінці посольства України в США.

 

Повідомляється, що в офіційно оприлюдненому проекті оборонного бюджету США на 2020 рік значиться надання Україні 250 млн доларів на посилення безпеки і оборони в рамках програми допомоги з безпеки (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI). Кошти спрямують на підтримку Збройних сил і сил безпеки України, а також для заміни будь-якого озброєння і товарів оборонного призначення, які вже були надані США.

 

У посольстві додали, що в порівнянні з бюджетним запитом на 2019 запропонована сума збільшена на 50 млн доларів. Надалі бюджетний запит має пройти обговорення в Конгресі, де можуть вноситися зміни і доповнення. Таким чином, реальні обсяги допомоги Україні будуть відомі вже після завершення всього процесу проходження документа.

 

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що спеціальний проект Європейського Союзу на підтримку безпеки на Азовському узбережжі через агресію Росії передбачає виділення 50 мільйонів євро.