Новини 19:48

Представника Путіна у Криму заочно засудили до 13 років позбавлення волі

Олега Бєлавєнцева визнано винним у вчиненні посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, підбурювання до державної зради та веденні агресивної війни проти України.

Святошинський районний суд Києва заочно засудив до 13 років позбавлення волі представника президента Російської Федерації у так званому «Кримському федеральному окрузі» Бєлавєнцева Олега Євгеновича. Про це у понеділок, 18 березня, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко у Facebook.

 

Як зазначається, Бєлавєнцева визнано винним у вчиненні посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, підбурювання до державної зради та веденні агресивної війни проти України.

 

"Слідство встановило та довело у суді, що Бєлавєнцев у період лютого-березня 2014 року у змові з іншими представниками влади РФ на території Криму організовував вчинення російськими військовими у взаємодії з військовими козацькими товариствами дій, направлених на організацію окупації та подальшої анексії території півострова. Крім того, Бєлавєнцев підбурював українських військовослужбовців до вчинення державної зради", - додав генпрокурор.

 

Державне обвинувачення у даній справі представляли прокурори Військової прокуратури Руслан Кравченко, Айдин Худиєв та Ігор Німченко, повідомив Луценко.

 

Як повідомляли, за організацію і проведення так званих «референдумів» 11 травня 2014 року на Донбасі суди оголосили 147 вироків, зокрема 85 осіб засуджено в Донецькій області і 62 – в Луганській.