Новини 09:55

На Донбасі виявлені новітні російські системи РЕБ, якими намагаються глушити стратегічні дрони США - InformNapalm

Зазначені комплекси перешкоджають не лише супутниковому зв’язу, а й хвилям КХ та УКХ діапазонів, а також стільниковому та транкінговому зв’язу.

У своєму звіті, опублікованому 19 березня 2019 року о 19.30, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про виявлення на тимчасово окупованій території Донбасу двох типів новітніх російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). OSINT-аналітики InformNapalm вважають, що росіяни випробовують ці комплекси не лише проти Збройних сил України, а також застосовують їх в бойових умовах проти американських БПЛА.

 

“16 березня БПЛА СММ малого радіусу дії виявив автоматизовану станцію перешкод (Р-330Ж «Житель») на автомобілі «КамАЗ-4310» і комплекс радіоелектронної боротьби («Тирада-2») неподалік від н. п. Южна Ломуватка (60 км на захід від Луганська)”, – сказано у звіті ОБСЄ.

 

“Тирада-2”


“Тирада-2” – це система орбітального подавлення, призначена для безконтактного виведення з ладу супутників зв’язку.

 

 

Розробка цієї системи почалася в 2001 році, а вперше публічно про неї заговорили в 2017. У серпні 2018 року на форумі «Армія-2018» публічно було підписано контракт на постачання міноборони РФ цієї новітньої системи РЕБ, а восени пройшли випробування.

 

Виконавець контракту – Владімірський завод “Електроприбор”. У грудні 2018 РІА “Новини” повідомило, що “Тирада-2” в 2019 році поступить на озброєння в Центральний військовий округ.

 

Р-330Ж «Житель»

 

Російська автоматизована станція радіоперешкод Р-330Ж «Житель» призначена для автоматизованого виявлення, пеленгування й аналізу сигналів джерел радіовипромінювання в діапазоні частот 100–2000 МГц, а також для створення радіоперешкод для переносних та мобільних наземних станцій (абонентських терміналів) систем супутникового зв’язку «ІНМАРСАТ» та «ІРІДІУМ», навігаційної апаратури споживачів супутникової радіонавігаційної системи «НАВСТАР» (GPS) та базових станцій стільникової системи зв’язку GSM-900/1800. В Україну не постачалась. Неодноразово фіксувалася у розслідуваннях InformNapalm (123).

Зауважимо, що ці два комплекси РЕБ глушать не лише супутниковий зв’язок, а й хвилі КХ та УКХ діапазонів, а також стільниковий та транкінговий зв’язок.

 

Росіяни намагаються глушити американський БПЛА

 

Над лінією розмежування часто літає американський стратегічний БПЛА RQ-4B Global Hawk. Він оснащений інтегрованою системою спостереження і розвідки HISAR (Hughes Integrated Surveillance & Reconnaissance). Це спрощена і дешевша версія комплексу ASARS-2, розробленого фірмою Hughes (Raytheon?) для розвідувального літака Lockheed U-2. Цей комплекс також використовується на борту армійського БПЛА RC-7B і продається на міжнародному ринку. Комплекс має радар SAR/MTI, а також оптичний та інфрачервоний сенсори. Всі три підсистеми можуть працювати одночасно, а їхні дані обробляється єдиним процесором. Цифрові дані можуть передаватися на землю в режимі реального часу в межах прямої видимості або через супутниковий канал зі швидкістю до 50 Мбіт/с. OSINT-аналітики InformNapalm вважають, що росіяни з допомогою новітніх станцій РЕБ, зафіксованих місією ОБСЄ 16 березня на окупованій території, намагаються глушити канал зв’язку між американським БПЛА та супутником.

 

Нагадуємо також, що у липні 2018 року СММ ОБСЄ вперше за весь період бойових дій на Донбасі офіційно повідомила про фіксацію відразу 4 новітніх типів російських систем радіоелектронної боротьби на окупованій території, але чомусь цю інформацію не оприлюднювали протягом 14 днів.

 

Як повідомляли, міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm у п'ятницю, 15 березня, оприлюднила дані військового 76-го ремонтно-відновлювального батальйону 99-ї бригади матеріально-технічного забезпечення Дмітрія Ткалєнка, який брав участь в операції захоплення Криму.