Новини 14:28

"Незаконно та неприйнятно". Реакція світу на пропозицію Трампа визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами

Тиждень.ua зібрав реакції світової спільноти на заяву американскього президента.

В четверг, 21 березня, президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам слід визнати повний суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.

 

"Через 52 роки настав час Сполученим Штатам повністю визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами, які мають критичну, стратегічну важливість, та важливість у сфері безпеки для держави Ізраїлю і регіональної стабільності", - написав Дональд Трамп у своєму Twitter.

 

Результат пошуку зображень за запитом "голанські висоти"

 

Ліга арабських держав у п'ятницю, 22 березня, розкритикувала президента США Дональда Трампа за його заяву про необхідність для США визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.

Генеральний секретар Ліги арабських держав закликав Трампа обміркувати свої слова щодо приналежності Голанських висот у світлі "негайних і довготривалих наслідків", інформує агенція dpa. За словами генсека Ліги Ахмеда Абуль Гейта, визнання ізраїльського суверенітету над висотами призведе до "серйозних ускладнень для позиції США у арабо-ізраїльському конфлікті".

 

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розкритикував заяву президента США Дональда Трампа щодо можливого визнання Вашингтоном суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

 

"Ми не можемо дозволити легітимізацію окупації Голанських висот", - заявив він.

 

"Невдалі ремарки американського президента щодо Голанських висот приводять регіон на межу нової кризи і напруженості", - наголосив Ердоган.

 

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в свою чергу заявив, що Анкара підтримує територіальну цілісність Сирії, а спроби США легітимізувати порушення міжнародного права Ізраїлем призведуть до насильства.

 

Голанські висоти, у минулому частина Сирії, були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни.

 

Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН.

 

Міністерство закордонних справ Ірану вважає неприйнятною заяву президента США Дональда Трампа про можливість визнання Голанських висот територією Ізраїлю. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву речника іранського МЗС Бахрама Касемі.

 

"Це незаконне та неприйнятне визнання не змінить того факту, що Голанські висоти належать Сирії", - заявив Касемі.

 

Німеччина не згодна із закликом президента США Дональда Трампа визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами, і вважає цю територію окупованою.

 

"Якщо національні кордони повинні бути змінені, це має бути зроблено мирними засобами між усіма учасниками. Уряд відкидає односторонні дії", - сказала прес-секретарка німецького уряду Ульріке Деммер,Деммер.

 

У Євросоюзі не мають наміру визнавати Голанські висоти суверенною територією Ізраїлю. Про це заявила представник дипломатичної служби ЄС Майя Косьянчич.

 

«Позиція ЄС не змінилася. Євросоюз у відповідності з міжнародним правом не визнає суверенітету Ізраїлю над територіями, окупованими з липня 1967 року», – заявила Косьянчич.

 

Вона уточнила, що до цих територій відносяться Голанські висоти, які ЄС не має наміру вважати частиною території Ізраїлю.

 

Довідка: Територія Голанських висот була захоплена Ізраїлем у Сирії у 1967 році в ході Шестиденної війни. У 1981 році Кнесет Ізраїлю ухвалив закон, яким в односторонньому порядку проголосив суверенітет над територією Голанських висот. Рада Безпеки ООН не визнала це рішення, а Сирія вимагає повернення цієї території.