Новини 10:40

Спостерігачі ОБСЄ виявили самохідні гаубиці та танки, розміщені з порушенням лінії відведення

Збройні формування РФ продовжують грубо порушувати визначені Мінськими домовленостями вимоги щодо відведення важкого озброєння.

На окупованому Донбасі безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксував п'ять самохідних гаубиць (2С1 "Гвоздика", 122 мм) на полігоні поблизу населеного Шимшинівка, дві самохідні гаубиці (2С1 "Гвоздика", 122 мм) поблизу населеного пункту Збірне, три танки (Т-72) неподалік від населеного пункту Калинове, розміщені з порушенням лінії відведення важкого озброєння. Про це у неділю, 5 травня, повідомила Українська сторона СЦКК, передає прес-центр ООС у Facebook.

 

Крім того, безпілотник СММ малого радіусу дії виявив ще 13 самохідних гаубиць (2С1), 12 буксированих гаубиць (Д-30, 122 мм) і 5 протитанкових гармат (МТ-12 "Рапіра", 100 мм) на так званому полігоні неподалік від населеного пункту Бугаївка, одну буксировану гаубицю (Д-30) й одну протитанкову гармату (МТ-12) біля населеного пункту Перевальськ.

 

Також зафіксовано озброєння, розміщене за лініями відведення, але за межами місць зберігання озброєння на тимчасово непідконтрольній території уряду України.

 

Українська сторона СЦКК зазначила, що подібні дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації в черговий раз демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей, щодо відведення озброєння по всій лінії розмежування сторін та про зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту.

 

Як повідомлялося, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявляють, що зафіксували в окупованому Луганську реактивні системи залпового вогню "Град" і зенітні ракетні комплекси 9К35. 

схожі новини