Новини 2019-05-08 12:25

До Балуха не пустили представника українського консульства

Російська сторона стверджує, що політв'язень є громадянином РФ.

До політв'язня Володимира Балуха, якого тримають в російській колонії міста Торжок, не пускають представника українського консульства, стверджуючи, що Балух є громадянином Російської Федерації. Про це у середу, 8 травня, повідомляє "Кримська правозахисна група".

 

"Стало відомо, що вчора, 7 травня, представника консульства України в РФ не допустили до Володимира Балуха. Причиною відмови співробітники колонії назвали те, що, за інформацією ФСВП, Балух є громадянином РФ. Ніякої інформації, яка це підтверджує, надано не було", - йдеться у повідомленні.

 

Правозахисники наголошують, що Балух - громадянин України, "автоматичного" російського паспорта в Криму він не отримував. Раніше в Криму його засудили саме як громадянина України. Більше того, окупаційні суди використали українське громадянство активіста як одну з підстав взяття його під варту.

 

У групі також повідомили, що вчора, 7 травня, Балуха в черговий раз відвідала адвокат Ольга Дінзе. Український активіст утримується в ШІЗО виправної колонії № 4 м. Торжок (Тверська область, РФ). Після прибуття в колонію його вже тричі відправляли в штрафний ізолятор з надуманих причин. Адміністрація повідомила, що цього разу українець має вийти з ШІЗО 19 травня.

 

За наявною інформацією, в ізоляторі Балух як і раніше їсть тільки хліб і п'є воду. Його стан здоров'я, за словами адвоката, помітно погіршився. В очі відразу впадають сильні набряки ніг, що, швидше за все, свідчить про хвороби нирок.

 

Як повідомлялося, українського політв'язня Володимира Балуха, якого нещодавно етапували з окупованого Криму до Росії, перевели до колонії №4 у місті Торжок Тверської області.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.