Новини 16:01

Стан здоров'я політв'язня Бекірова стрімко погіршується - Денісова

Зокрема, Бекіров скаржиться на постійний біль у серці через гіпертонію, що призводить до задишки, а велика кількість інсуліну призвела до збільшення підшлункової залози.

Стан здоров'я українського політв'язня Едему Бекірова стрімко погіршується. Про це у вівторок, 21 травня, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

 

Денісова нагадала, що неодноразово зверталася до уповноваженого з прав людини в РФ Татьяни Москалькової з проханням невідкладно вжити заходів щодо госпіталізації та лікуванню Бекірова.

 

Своєю чергою, Москалькова доручила так званого "уповноваженому з прав людини" в окупованому Криму Людмілє Лубініной перевірити стан здоров'я ув'язненого.

 

"Нібито, відвідавши Бекірова в СІЗО-1 в Сімферополі, спростувала інформацію про погіршення стану його здоров'я", - написала Денисова.

 

Однак Бекірова відправили в медичний заклад на обстеження.

 

"Але все ж Едему Бекірова відправили до лікарні на обстеження до кардіолога та ендокринолога. Незважаючи на висновки лікарів про задовільному стані, йому порадили збільшити кількість одиниць інсуліну. Це свідчить про те, що у Едему прогресує цукровий діабет", - повідомила омбудсмен.

 

Крім того, пише Денисова, Бекіров скаржиться на постійний біль у серці через гіпертонію, що призводить до задишки, а велика кількість інсуліну призвела до збільшення підшлункової залози.

 

Денісова в черговий раз звернулася до Москалькової з проханням невідкладно вжити заходів для забезпечення прав громадянина України Бекірова.

 

Нагадаємо, 14 квітня адвокат Іслям Веліляєв розповів, що Бекіровавивезли на обстеження до клінічної лікарні імені Семашка в окупованому Сімферополі.

 

Раніше дочка Бекірова  Елеонора Бекірова повідомила, що її батька вивезли у лікарню з невідомих поки причин. 

 

в окупованому Криму підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя у середу, 10 квітня, продовжив арешт політв'язню Едему Бекірову до 12 червня.

 

Раніше заарештований кримськотатарський активіст Едем Бекіров пройшов медобстеження в лікарні імені Семашка в окупованому Сімферополі, під час якого у політв'язня виявили ускладнення діабету і хвороби серця.

 

Попередньо кримськотатарського активіста Бекірова перевели з камери в медично-санітарну частину ізолятора.

 

Як повідомлялося, в окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд у четвер, 7 лютого, продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня.

 

Ззахист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився.

 

12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

 

В окупованому Криму провели експертизи у справі тяжкохворого політв'язня Едема Бекірова, який вже півроку перебуває в ув'язненні. Експерти стверджують, що його ДНК знайдено на упаковці з патронами і вибухівкою. Однак рідні Бекірова впевнені, що результати сфальсифіковані.

схожі новини