Новини 12:32

Рада закликає міжнародну спільноту ввести нові санкції проти Росії

Проект постанови після низки невдалих спроб підтримали 234 нардепа.

Верховна рада України у четвер, 30 травня, схвалила проект постанови №10125 про звернення парламенту до міжнародної спільноти щодо нових санкцій проти РФ через порушення прав корінних народів у Російській Федерації. 

 

Проект постанови після низки невдалих спроб підтримали 234 нардепа.

 

Так, Рада звертається до Організації Об'єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, національних парламентів держав світу із закликом засудити дії РФ, спрямовані на порушення і обмеження політичних, громадянських, національних, релігійних та культурних прав представників корінних народів Російської Федерації як такі, що суперечать загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права.

 

"Використовувати всі можливі види санкцій до посадових осіб органів державної влади Російської Федерації, причетних до переслідування представників корінних народів за їх переконання і діяльність по відстоюванню прав корінних народів... використовувати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо Російської Федерації з метою відновлення свободи слова, совісті і мирних зібрань", - зазначено в тексті постанови.

 

Також нардепи пропонують міжнародній спільноті посилювати політико-дипломатичний тиск на Росію з метою припинення політики фактичної асиміляції корінних народів, порушення суверенітету автономних республік РФ як форми національної державності корінних народів, забезпечення повної і реальної рівності осіб, які належать до корінних народів.

 

Парламентарі також просять звернути особливу увагу на необхідність захистити мови корінних народів Росії, вимагати від влади РФ повернути навчання на рідній мові і належне вивчення рідної мови в загальноосвітніх навчальних закладах у повному обсязі, усунути штучні перешкоди на шляху розвитку системи вищої освіти на мовах корінних народів.

 

Раніше Amnesty International заявив про критичну ситуацію з порушенням прав людини в окупованому Криму.

схожі новини