Новини 2019-06-05 17:44

Апеляційний суд визнав провину Росії у катастрофі ІЛ-76 на Донбасі

Постанова суду набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного тексту судового рішення.

 Запорізький апеляційний суд у середу, 5 червня, задовольнив апеляцію вдови загиблого офіцера Олександра Бєлого Тетяни Чимиркової щодо рішення Мелітопольського міськрайонного суду про невизнання вини Російської Федерації у катастрофі літака Іл-76. Про це повідомляє прес-служба суду. 

 

"Рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 16 квітня 2019 року  скасовано,  заяву Чимиркованої задоволено та встановлено юридичний факт загибелі Бєлого Олександра Івановича, 31.05.1976р.н. при виконанні обов’язку військової служби 14 червня 2014 року в місті Луганськ, Луганської області України, внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України", - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, в апеляційній скарзі та у судовому засіданні Чимиркова посилалася на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

 

Зокрема, вдова військового зазначила, що суд першої інстанції не врахував,  що юридичний факт, який вона  просить  встановити,  має індивідуальний характер, стосується виключно  загибелі її чоловіка внаслідок агресії Російської Федерації проти  України, а не безпосередньо факт такої агресії,  та  від встановлення  вказаного факту залежить виникнення, зміна та припинення її прав, як заявника.  

 

Повідомляється, що постанова суду набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.

 

Нагадаємо, 16 квітня суддя Мелітопольського міськрайонного суду відмовилась визнати загибель Олександра Бєлого, командира літака Іл-76, збитого під Луганськом у липні 2014 року, результатом агресії Російської Федерації. 

 

14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.

 

Як повідомлялося, 27 березня 2017 року генерал-майора Збройних сил України Віктора Назарова визнали винним в загибелі українських військових і засудили до 7 років позбавлення волі. При цьому суд не позбавив його військового звання.

 

26 вересня 2017 року Апеляційний суд Дніпропетровської області розпочав розгляд апеляційної скарги генерал – майора Віктора Назарова на рішення суду першої інстанції у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл - 76, збитому 2014 року терористами в аеропорту Луганська. 3 жовтня колегія суддів залишила без задоволення клопотання Назарова про повторне дослідження доказів та допит свідків.

схожі новини