Новини 20:37

До Луценка пустили однопартійця

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, якого утримують в СІЗО, вважає, що влада не очікувала широкого резонансу, викликаного вчорашньої спробою слідчих Генпрокуратури замінити Юлії Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. Про це він заявив під час зустрічі з народним депутатом Юрієм Гримчак («Народна Самооборона»), повідомив сам Гримчак.

«Зустріч у Лук'янівському СІЗО тривала близько години, розмовляли ми в спеціальній, перегородженій склом кабінці по телефону. Юра виглядає приблизно таким же слабким, як на суді, хіба що очі жвавіше сталі», - зазначив він.

За його словами, теми здоров'я Луценка та припинення ним голодування під час бесіди не обговорювалися.

«Майже весь час проговорили про політику. Можу сказати, що вражений його впевненістю у своїх діях. Фізично слабкий, але сила духу - дай Боже кожному. Відчувається його готовність продовжувати боротьбу », - додав народний депутат.

За словами Гримчака, обговорювалася і тема вчорашньої спроби арешту Тимошенко.

«Луценко ні на секунду не сумнівається, що Тимошенко вчора мали затримати. І тільки реакція українського суспільства і послів іноземних держав запобігла цей арешт. Влада не чекала такого резонансу», - пояснив Гримчак.

Як повідомлялося, 23 травня Печерський райсуд Києва призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням Юрія Луценка на 27 травня і залишив екс-міністру міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У Державній пенітенціарній службі України поінформували, що після засідання суду Луценка доставили до Київського слідчого ізолятору, де він на деякий час втратив свідомість.

Екс-міністр Луценко перебуває у СІЗО з кінця грудня 2010 року. Йому пред’явлена низка звинувачень. Зокрема, Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна» у Києві.

схожі новини