Новини 12:58

Євросоюз знову заявляє про нехтування владою України правами громадян

Європейський союз відзначає погіршення ситуації в Україні за 2010 рік у сфері дотримання прав людини, основних свобод і верховенства права.

«ЄС висловлював занепокоєння з приводу зниження рівня поваги до основних свобод і демократичних принципів в Україні», - йдеться у звіті про хід реалізації європейської політики сусідства у 2010 році в Україні.

Окрім того, у документі йдеться про те, що протягом звітного періоду в Україні зросла кількостей випадків насильства над журналістами та їх залякування, при цьому не було досягнуто значних успіхів у розслідуванні таких випадків.

«У Києві та регіонах дедалі частіше проводяться перевірки приміщень ЗМІ. Не було завершено розслідування з приводу зникнення у серпні харківського журналіста Василя Климентьєва», - йдеться у звіті.

ЄС також стурбований ходом виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини.

«Громадські організації і опозиційні партії скаржилися на обмеження свободи зборів», - підкреслюється в документі.

Окрім цього, Євросоюз також зазначає, що «в Україні знижується повага до демократичних стандартів та фундаментальних свобод, таких як свобода ЗМІ і зборів», - говориться в документі.

У звіті ЄК окремо відзначаються проблеми зі свободою виборів.

«Після добре проведених на початку року президентських виборів пішли місцеві вибори в жовтні, жорстко розкритиковані міжнародними та місцевими спостерігачами».

Брюссель також «не побачив прогресу в проведенні конституційної реформи» і залишився розчарований судовою реформою.

«Цей закон... приніс певний прогрес з обмеженої кількості питань, але безліч його положень викликають жорстку критику, особливо з приводу ризику контролю судової влади з боку виконавчої», - говориться в документі.

У Єврокомісії відзначають, що після зміни влади в країні відбулися деякі позитивні зміни в економічній сфері.

Втім, єврокомісар з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле наголосив, що при оцінці прогресу будуть враховуватися невигідні для України показники.

«Немає нічого важливішого демократичних цінностей. Ні економіка, ні що-небудь інше не буде переважати», - заявив комісар.

Нагадаємо, у щорічній доповіді Держдепартаменту США за підсумками 2010 року у розділі, присвяченому Україні, найбільш проблемними названі «повідомлення про серйозні зловживання поліції та смерть в ув`язненні, побиття й тортурах затриманих і ув`язнених, важкі умови в місцях утримання під вартою, свавільне та тривале досудове утримання під вартою, неефективну й корумповану судову систему.

Погіршення ситуації з правами людини в Україні помітила і правозахисна організація Amnesty International.