Новини 2019-08-08 13:59

НАБУ оприлюднило схему розкрадань через впровадження "Роттердам +"

Зазначається, що в результаті споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

Національне антикорупційне бюро опублікувало схему розкрадань через впровадження "Роттердам+". Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

 

Зокрема, слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію видатки, які насправді не здійснювалися, а саме - витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. НКРЕКП погодилась.

 

"Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, які, понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності", - зазначається в повідомленні.

 

Крім того, за даними слідства, в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 рр завдано 18,87 млрд гривень збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні-компанії-ініціатори запровадження "Роттердам+".

 

Нагадаємо, що 8 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

схожі новини