Новини 2019-10-10 15:58

Адвокат повідомив деталі затримання проукраїнського активіста Приходька в Криму

Сам Олег Приходько справу проти себе вважає сфабрикованою і розцінює затримання, як політичне переслідування за його проукраїнську позицію.

Затриманого в анексованому Росією Криму проукраїнського активіста Олега Приходька звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак. Про це 10 жовтня повідомив адвокат Назім Шеіхмамбетов, якому вдалося поспілкуватися з активістом у будівлі ФСБ, передає Крим.Реалії.

 

"Вчора ввечері вдома у Олега Аркадійовича (Приходька – КР) відбувся огляд приміщення в його гаражі. У гаражі співробітники ФСБ виявили тротилову шашку тип 200, запал для УЗРГМ-2 і вражаючі елементи, а саме нарізані зварювальні електроди. Приходька звинувачують у підготовці підриву будівлі адміністрації міста Саки. Але, на думку слідства, він не зміг довести задумане до кінця, тому що був затриманий і співробітники ФСБ, нібито, запобігли терористичному акту", – розповів адвокат.

 

Він додав, що сам Приходько вважає справу проти себе сфабрикованою і наполягає на тому, що вибухівку йому підкинули.

 

"Олег Аркадійович заявляє, що розцінює все, що сталося, як політичне переслідування за його проукраїнську позицію", – сказав адвокат.

 

У ході бесіди Назім Шеіхмамбетов також з'ясував, що активіст не їв з учорашнього дня.

 

"Його не годували відучора, не дають передати навіть воду і булочку. Вчора один із співробітників пригостив його пачкою сигарет. Незважаючи на наші побоювання, Олега Аркадійовича, дійсно, не били і ніякого фізичного насильства до нього не застосовували", - сказав адвокат.

 

За його інформацією, сьогодні суд має обрати запобіжний захід щодо активіста.

 

Про затримання Олега Приходька вранці 10 жовтня повідомив український політик із Євпаторії, народний депутат України сьомого скликання Едуард Леонов. Згодом дочка активіста Наталія заявила, що затримали також її матір Любов Приходько.

 

Адвокат повідомив, що затриманому співробітники ФСБ Росії інкримінують статті 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) і 205 (терористичний акт).

 

Нагадаємо, 8 лютого співробітники кримського главку ФСБ провели обшук у Олега Приходька в селі Оріхове Сакського району. Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії "Свобода", червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.

 

Слідчі дії йому пояснили тим, що напередодні невідомі зруйнували пам'ятник радянським солдатам у парку міста Саки. Приходько заперечує свою причетність до цього і заявляє, що не був у тому парку вже кілька років. Він пов'язує те, що відбувається, зі своєю проукраїнською позицією та з тим, що раніше представляв у Сакському районі українську політичну партію «Свобода», яка з 2014 року заборонена підконтрольною Росії кримською владою.

 

Російські силовики не коментують проведення обшуку у Приходька. У червні 2016 року окупанти затримували активіста за українські номерні знаки на автомобілі.

схожі новини