Новини 08:14

Міжнародна спільнота зрозуміла, що в Україні боротьбу з корупцією лише імітують

Україна провалила план по боротьбі з корупцією, і тепер це негативно відіб'ється на інвестиційних показниках країни. Про це йдеться у другому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про досягнення України в рамках виконання Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією.

Звіт представив директор комісії попередження корупції Республіки Словенія Горан Кліменчіч.

За його словами, Україна повністю виконала лише одну з 24 рекомендацій ОЕСР, прийнявши закон "Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення".

"Серед усіх країн Європи, які борються з корупцією, Україна в числі останніх!" - заявив Кліменчіч.

При цьому він додав, що проблема корупції існує скрізь, але в Україні вона найбільш помітна. "Навіть в Узбекистані, Таджикистані і Вірменії ситуація виглядає краще", зазначив він.

Відповідно до звіту, основні недоробки української влади полягають у відсутності окремого державного органу, який би розслідував корупційні діяння, відсутності регулювання у сфері конфлікту інтересів на держслужбі, публічного контролю за витрачанням державних коштів та за сферою фінансування політичних партій.

Кліменчіч також підкреслив, що такий стан справ негативно позначиться на інвестиційному кліматі України. "Іноземці не хочуть займатися бізнесом у корумпованих країнах", - підсумував пан Кліменчіч.

Цей звіт вчора був представлений в парламентському комітеті з боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Керівники державних органів влади не виявили інтересу до цієї події.

Слід зазначити, що звіт ОЕСР містить більшість зауважень, висловлених Україні в кінці минулого тижня в Страсбурзі на засіданні групи держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO). Там також був відзначений провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам за 13 напрямами.

Україна стала першою державою-учасником європейської антикорупційної ініціативи, якій експерти знизили ступінь виконання рекомендацій GRECO за трьома пунктами.

ОЕСР створена в 1961 році розвиненими і країнами, що виробляють 2/3 світового ВВП. У неї входять 30 країн, зокрема США, Канада, Мексика, Австралія, Японія, а також країни ЄС.

ОЕСР створена для обміну технологіями управління та координації зовнішньої політики. Членом ОЕСР може стати країна з ринковою економікою і демократичними інститутами влади.