Новини 2019-10-21 17:01

ФСБ примушує провайдерів стежити за проукраїнськими жителями Криму – СБУ

За інформацією спецслужби, до співпраці примушують шляхом "шантажу, погроз, залякування, фізичного і психологічного тиску".

Контррозвідники Служби безпеки України встановили, що співробітники російської ФСБ змушують громадян, які живуть в анексованому Криму, давати згоду на конфіденційне співробітництво. Про це у понеділок, 21 жовтня, повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Основне завдання – це збір інформації про проукраїнськи налаштованих жителів півострова. Пропозиції, насамперед, надходять працівникам сфери надання інтернет-послуг. Від них вимагають на конфіденційній основі незаконно збирати персональні дані, повідомляти про зміст контенту в соціальних мережах та іншу особисту інформацію користувачів. Дані потім використовуються російськими спецслужбами для переслідування нелояльних до окупаційної влади і політики Росії місцевих жителів", – заявили у відомстві.

 

За інформацією спецслужби, до співпраці примушують шляхом "шантажу, погроз, залякування, фізичного і психологічного тиску".

 

Крім того, контррозвідка також встановила, що у цій протиправній діяльності активно задіяний представник ФСБ РФ - колишній офіцер Головного Управління Служби безпеки України в АР Крим Карелін Дмитро Володимирович, який у 2014 році зрадив присязі та перейшов на бік ворога. 

 

 

 

Як повідомлялося, Служба безпеки України блокує спроби псевдоспецслужб "Л/ДНР" використовувати засуджених громадян для підривної діяльності проти України.