Новини 2019-11-07 17:49

ЗСУ готові до розведення військ в районі Петрівського 8 листопада о 12:00 - штаб ООС

Наразі визначено кількість військових і техніки, які будуть вирушати на інші, раніше обладнані позиції.

Збройні сили України готові розпочати розведення сил і засобів на ділянці №3 в районі Петрівського 8 листопада о 12.00. Про це сказав начальник прес-центру штабу операції Об'єднаних сил Андрій Агеєв в коментарі УНІАН.

 

"Завтра, 8-го числа, планується розведення. Українська сторона сьогодні через МЗС повідомила ОБСЄ офіційно про те, що готова до початку практичної фази розведення сил і засобів на ділянці № 3 в районі населених пунктів Петрівське і Богданівка", - сказав Агеєв.

 

За його словами, розведення заплановано розпочати о 12.00 відповідно до домовленостей Тристронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Зокрема українська сторона має намір просигналізувати ракетою свою готовність до початку розведення.

 

"І так само чекатимемо від противника підтвердження такою самою ракетою про готовність до відведення", - уточнив він.

 

За словами начальника прес-центру штабу ООС, це підтвердження має бути здійснено за 15 хвилин до 12.00, а потім починається процес розведення сил і засобів.

 

Як сказав Агеєв, визначено кількість військовослужбовців і техніки, які будуть вирушати на інші позиції, раніше вже обладнані як в інженерному, так і в тактичному положенні. Окірм того, він сказав, що поширюється інформація у соціальних мережах, що противник нібито говорить про 9 листопада як дату розведення.

 

"Але ми діємо чітко до вимог, вказаних у Мінську. Ми заявили про те, що готові до початку, і сьогодні минає сьомий день, і завтра, на восьме число, готуємося до розведення сил і засобів", - заявив Агеєв.

 

Він уточнив, що розведення має бути синхронним і дзеркальним у двосторонньому порядку.

 

"Якщо вони не підтвердять готовність і не підтвердять фактично початок розвдення, звичайно, ми нікуди не підемо і залишимось на своїх позиціях", - запевнив Агеєв.

 

Як відомо, процес розведення можливий за збереження семиденного режиму тиші. За даними ОБСЄ, останнє порушення режиму в районі Петрівського було 30 жовтня.

 

Нагадаємо, 29 жовтня у районі Золотого-4 на Луганщині почався процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний). 1 листопада він завершився

 

1 листопада міністр закордонних справ Вадим Пристайко сказав, що розведення на третій ділянці є останнім кроком до проведення "нормандського" саміту.