Новини 15:53

На військовому арсеналі в Балаклії пролунали вибухи, почалася пожежа

За інформацією Міноборони, на території арсеналу відбувалися роботи по утилізації раніше зібраних на території боєприпасів.

На території колишніх артилерійських складів в Балаклії Харківської області у п'ятницю, 15 листопада, пролунали вибухи і почалася пожежа. Цю інформацію підтвердили Укрінформу в регіональному прес-центрі Міністерства оборони.

 

 

"На території арсеналу відбувалися роботи по утилізації раніше зібраних на території боєприпасів. Було кілька вибухів і сталося загоряння сухої трави. Туди скеровані наші пожежні підрозділи, також попереджені підрозділи ДСНС. Постраждалих немає, загрози для особового складу також", - запевнили в прес-центрі.

 

 

 

Рятувальники, яких викликали місцеві мешканці, очевидці, знаходяться біля військової частини, додали в обласному управлінні ДСНС, пожежу гасять військові.

 

Згодом прес-служба Генштабу ЗСУ також повідомила, що вибухи на військовому арсеналі в Балаклії Харківської області пов'язані з утилізацією залишків боєприпасів та їхніх елементів, які не можна транспортувати. У відомстві зазначили, що наразі ситуація контрольована та безпечна.

 

 

"15 листопада 2019 року о 14:28, за повідомленням чергового Центральної артилерійської бази забезпечення боєприпасами, на технічній території, де з метою утилізації залишків боєприпасів та їхніх елементів, які не можна транспортувати, з урахуванням всіх заходів безпеки, здійснювалось встановленим порядком планове знищення залишків боєприпасів та їхніх елементів у спеціально обладнаному для цього місці – котловані, пролунало близько 20 вибухів. Для забезпечення безпеки проведення утилізації був задіяний черговий пожежний підрозділ військової частини", - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, на даний час на технічній території військової частини проводяться заходи щодо впорядкування місця проведення робіт з утилізації залишків боєприпасів та їхніх елементів.

 

"Місцевим мешканцям та об’єктам інфраструктури нічого не загрожує. Сховища боєприпасів у безпеці", - запевнили в Генштабі.

 

Нагадаємо, у ніч на 23 березня 2017 року на артилерійських складах у місті Балаклія у Харківській області розпочалася пожежа, через яку почали детонувати снаряди, що зберігалися на складах. Масштабну пожежу гасили кілька діб, у радіусі 10 кілометрів евакуювали близько 20 тисяч людей. Внаслідок вибухів загинула одна людина, ще п'ятеро зазнали поранень.