Новини 2019-11-21 09:44

Повернуті українські кораблі зайшли до порту Очакова

Росіяни демонтували деякі засоби зв’язку та навігаційне обладнання.

У середу, 20 листопада, захоплені торік Росією українські кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» зайшли в порт Очаків. Їх супроводжували буксири «Титан», «Гайдамака» та пошуково-рятувальний корабель «Сапфір». Про це повідомляється на сайті Міноборони.

 

За словами командувача ВМС ЗС України адмірала Ігоря Воронченка, є інформація про те, що росіяни демонтували деякі засоби зв’язку та навігаційне обладнання.

 

 

«Будуть проведені слідчі дії Держбюро розслідування, військовою прокуратурою, після чого ми матимемо повну картину щодо стану переданих кораблів. Це дасть змогу передати інформацію для надання правової оцінки діям РФ до українських і міжнародних судових інстанцій», ‒ додав Воронченко.

 

Зазначається, що на повернення кораблів біля причальної стінки чекали їхні екіпажі, звільнені з російського полону у вересні цього року.

 

 

Як повідомляється на сайті глави держави, під час відвідання бази Військово-морських сил України в Очакові Миколаївської області президент Володимир Зеленський уточнив, що протягом трьох місяців катери будуть відремонтовані.  

 

«Те, що ми побачили: справді частково не вистачає обладнання, бракує частини озброєння. Буде розслідування. Ми побачимо всі деталі», - сказав він і зазначив, що українська сторона обов'язково звернеться до РФ, щоб було повернуто те, чого на них не вистачає.

 

 

Нагадаємо, 18 листопада Росія передала Україні катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу», захоплені нею в листопаді 2018 року. Українські кораблі прямували з Одеси до Маріуполя. Російський корабель "Дон" протаранив буксир, а згодом кораблі РФ відкрили вогонь по українських кораблях під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого один український моряк був поранений.

 

Також Росією був захоплений екіпаж – 24 українські моряки.

 

1 квітня МЗС України, згідно з Конвенцією ООН з морського права, повідомило РФ про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів. Спір досі триває. 21 листопада Арбітражний трибунал ООН у Гаазі проведе перші слухання у цій справі. 

   

Генсек Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг вважає, що повернення кораблів може допомогти виконанню Мінських угод. У МЗС України кажуть, що на більш пізньому етапі Міжнародного трибуналу з морського права Україна зможе порушити питання компенсації з боку Росії. Однак, цьому передує експертиза суден.

 

схожі новини