Новини 2019-11-25 13:38

Нафтогаз відповів на пропозицію Газпрому щодо транзиту

У відповіді зазначено, що сторони мають продовжувати обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії.

НАК "Нафтогаз України" дав відповідь на офіційну пропозицію російського ПАТ "Газпром"  щодо продовження терміну дії наявного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України у 2020 році. Про це у Facebook написав виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

 

Він зазначив, що у відповіді зазначено, що сторони мають продовжувати обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії.

 

Також Вітренко зауважив, що наразі у Нафтогазі не бачать легітимних підстав для того, щоб не було укладено новий контракт на транзит газу через Україну за європейськими правилами, і висловлюють свою готовність сумлінно над цим працювати зі свого боку.

 

Нагадаємо, 18 листопада Газпром направив за підписом голови правління Олексія Міллера на адресу НАК "Нафтогаз України" офіційну пропозицію щодо продовження терміну дії наявного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

 

Як повідомлялося, у Нафтогазі прогнозують падіння української економіки після зупинки транзиту російського газу.

 

Зауважимо, наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. У листопаді відбудеться новий раунд переговорів. Його дата ще не відома.

 

Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки "це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами".

схожі новини