Новини 2011-06-01 21:32

Українське радіо відновило мовлення за кордон

Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк підписав наказ про недопущення скорочення обсягів програм іномовлення Національної радіокомпанії України. Про це повідомила прес-служба відомства.

У документі зазначається, що керівництвом НРКУ прийняло помилкове рішення щодо реорганізації Дирекції іномовлення та суттєвого скорочення обсягів програм іномовлення Українського радіо, всупереч рішенню колегії Держкомтелерадіо «Про заходи щодо оптимізації мереж каналів мовлення Національної радіокомпанії України» від 31 березня 2011 року та наказу Держкомтелерадіо від 11 квітня 2011 року № 81 «Про реалізацію рішення колегії Держкомтелерадіо від 31 березня 2011 року № 3/9» керівництвом НРКУ прийнято помилкове рішення  щодо реорганізації Дирекції іномовлення та суттєвого скорочення обсягів програм іномовлення Українського радіо.

Генерального директора Національної радіокомпанії Тараса Аврахова попереджено про відповідальність за скорочення обсягів програм іномовлення НРКУ, що суперечить рішенням колегії Держкомтелерадіо.

«Згідно з наказом, йому необхідно «призупинити будь-які дії, що призводять до скорочення обсягів іномовлення Українського радіо; вжити заходів щодо відновлення функціонування творчого колективу Дирекції іномовлення НРКУ та обсягів іномовлення Українського радіо до прийняття окремого рішення Держкомтелерадіо з даного питання відповідно до ч. 2 п. 2 Ухвали колегії Комітету від 31.03.2011р.».

В Держкомтелерадіо створено комісію з розгляду підстав скорочення обсягів іномовлення Українського радіо  та шляхів здійснення  реорганізації Дирекції іномовлення. 

Нагадаємо, гендиректор Національної радіокомпанії Тарас Аврахов 25 травня розпорядився припинити мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення України. 

Як повідомлялось, у лютому Національна рада з питань телебачення й радіомовлення знизила частку обов'язкового українського мовлення для Національної телекомпанії України з 95% до 75%.

У березні Нацрада забрала частоти у радіо «Мелодія» і передала їх невідомому ДП «Новий обрій».

Нині у сучасному українському телефірі тотально домінують імпортні, а конкретніше, російські передачі. 

схожі новини