Новини 2019-12-10 13:10

Гончарук не виключив «газової війни» з РФ

Київ повністю готовий до такого повороту подій.

У вівторок, 10 грудня, прем’єр-міністр Олексій Гончарук не виключив «газової війни» з Росією. Про це він повідомив у пості на Facebook за підсумками «нормандського» саміту в Парижі 9 грудня.

 

«Україна буде домовлятися про газ далі, можливо непросто, можливо – з «газовою війною», - написав він, зауваживши, що Київ до цього повністю готовий: «сховища наповнені, нашу логіку підтримують ЄС і рішення Стокгольмського арбітражу, а «Північний потік-2» (російський газогін – Ред.) недобудований».

 

Як відомо, зустріч у «нормандському форматі» - саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на «нормандській зустрічі» порушить питання про конкретні терміни деокупації Донбасу, повернення заручників, вирішення безпекової ситуації та місцеві вибори. Також протягом зустрічі мала порушуватися «газова» тема (Україна не імпортує газ за контрактом з російським Газпромом з 26 листопада 2015 року. Російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня цього року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Дедлайн для укладення довгострокового контракту спливає 13 грудня - Ред.)

 

Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на рік, оскільки «це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами». У Нафтогазі прогнозують, що у разі припинення транзиту російського газу територією України падіння українського ВВП може становити до 0,7% за результатами 2020 року.

 

Як повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, на переговорах в рамках «нормандського» саміту щодо газу не було досягнуто домовленості, а подальші переговори, як і раніше, триватимуть за участі ЄС у тристоронньому форматі.

схожі новини