Новини 2019-12-10 17:04

Імпічмент Трампа. Демократи висунули офіційне обвинувачення

У США розпочався новий етап розслідування щодо усунення з посади президента.

Комітет із судових питань США, що контролюється демократами, висунув офіційне обвинувачення президенту Дональду Трампу у рамках його імпічменту. Про це повідомляє ВВС

 

Зазначається, що обвинувачення є ключовим етапом у процесі усунення лідера держави з посади.

 

Якщо Палата представників, яка також контролюється демократами, затвердить статті обвинувачення, судовий процес щодо імпічменту розпочнеться в січні. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.

 

4 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив проект звіту з обвинуваченнями президента США у перевищенні посадових повноважень.

 

Прес-секретар Білого дому Стефані Гішем заявила, що демократи провели "односторонній шахрайський процес" і не навели жодних доказів про порушення Трампа. 

 

схожі новини