Новини 2019-12-12 11:28

Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу

За відповідне рішення проголосували 320 нардепів.

Верховна Рада 12 грудня підтримала в цілому проект Закону №2569 про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". За відповідне рішення проголосували 320 нардепів.

 

 

Таким чином дія закону пролонгована на рік - до кінця 2020-го.

 

Зауважимо, що законопроект №2569 був зареєстрований 10 грудня на сайті ВР. Ініціатори – лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та голова партії Олександр Корнієнко. Законопроект має продовжити дію закону про особливий статус Донбасу на один рік.

 

ЗУ про особливий статус Донбасу набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. 4 жовтня 2018-го ВР його продовжила на рік. Особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

 

Нагадаємо, проведене Центром Разумкова упродовж 4-9 жовтня опитування показало, що більшість українців (56%) виступають проти надання і закріплення в Конституції "Особливого статусу" окремих територій Донецької і Луганської областей (підтримують лише 26% опитаних). Про це свідчать результати опитування.