Новини 2019-12-14 14:50

Вбивство Шеремета. Все, що відомо про суд над підозрюваними

Суд обрав запобіжний захід підозрюваним

Печерський районний суд Києва у суботу, 14 грудня, обрав запобіжні заходи підозрюваним в справі убивства журналіста Павла Шеремета

 

Юлія Кузьменко

 

Результат пошуку зображень за запитом "юлія кузьменко"

 

Суд призначив утримання під вартою підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко. "Клопотання задовольнити. Застосувати щодо підозрюваної Кузьменко Юлії Леонідівни запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном до 8 лютого 2020 року", - зачитав рішення суддя, я За словами судді, рішення підлягає оскарженню протягом п'яти днів з моменту його проголошення.

 

Слідство вважає, що волонтерка і дитяча лікарка Юлія Кузьменко заклала вибуховий пристрій в автомобіль Шеремета, від вибуху якого він загинув. Слідство просило узяти її під варту.

 

Сама Кузьменко відкинула підозри в причетності до вбивства заявила, що вперше про Шеремета почула у день його вбивства. Я сиділа на роботі, відкрила Facebook, прочитала, що вбили Шеремета. Я тоді ще полізла читати, хто це", - заявила вона, цитує видання "Українська правда".

 

 

Під час судового засідання захист Кузьменко заявив про відвід судді Сергію Вовку, однак у відводі було відмовлено.

 

Андрій Антоненко

 

Результат пошуку зображень за запитом "андрій антоненко"

Аналогічний запобіжний захід Печерський суд обрав і щодо ветерана війни в Донбасі і музиканта Андрія Антоненка. Суддя задовольнив клопотання сторони обвинувачення і арештував Антоненка до 8 лютого 2020 року.

 

"Клопотання задовольнити. Застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8.02.12", - сказав суддя.

 

Зазначимо, в ході засідання суддя відмовився переносити розгляд запобіжного заходу на прохання сторони захисту.

 

Зазначимо, слідство вважає Антоненка організатором, а Кузьменко — безпосереднім виконавцем вбивства Шеремета. За версією слідства, Дугарь «проводила розвідку» біля будинку Шеремета і фотографувала на мобільний телефон камери спостереження навколо місця злочину.

 

Виступаючи в суді, Андрій Антоненко заявив, що не знайомий з Яною Дугарь, яка за версією слідства, причетна до вбивства Павла Шеремета.

 

Він також додав, що готовий співпрацювати зі слідством, надавати будь-яку інформацію, з'являтися на виклики, допити, на будь-які вимоги.

 

Яна Дугарь

 

Результат пошуку зображень за запитом "яна дугарь"

 

Фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під домашній арешт. Таким чином, Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокуратури, яка вимагала цілодобовий домашній арешт для Дугарь. 

 

Адвокати заперечували проти клопотання сторони обвинувачення, і вважають підозру необгрунтованою. 

 

 

За даними слідства, Дугарь брала участь в організації вбивства Шеремета. Слідчі вважають, що це саме вона проводила розвідку біля будинку жертви і збирала інформацію про розміщення камер відеоспостереження.

 

Нардеп Євросолідарності Яна Зінкевич, раніше заявляла, що Яна Дугарь нібито була на фронті в день вбивства журналіста. Як аргумент вона додала фото "довідки на підтвердження цієї тези". У ній зазначено, що Дугарь перебувала в зоні АТО з червня до вересня 2016-го, тоді як вбивство Шеремета сталося 20 липня.

 

Варто додати, що ветеранам АТО Інні та Владиславу Грищенкам (Пума і Буча) не оголосили офіційних підозр у справі про вбивство журналіста Павло Шеремета, тому що вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.

схожі новини