Новини 2011-06-03 07:26

У Макіївці десятки людей отруїлися питною водою з фекаліями

У Макіївці Донецької області в селищі імені Леніна у водогін потрапили каналізаційні стоки. Десятки людей отруїлися, двох довелося шпиталізувати в міську лікарню.

Госпіталізованим до лікарні поставили діагнозгострий гастро-ентероколіт - це запалення всього шлунково-кишкового тракту. Ще кількасот людей лікуються удома.

Каламутна темна рідина з неприємним запахом потекла з кранів кілька днів тому. Водночас - у багатьох  з'явилися симптоми отруєння.

Міський водоканал підтвердив потрапляння стоків у питну воду. Комунальники пояснюють, що причиною цього став прорив на каналізаційному колекторі: одночасно прорвалися дві труби, зі стічною та питною водою.

При цьому аварію помітили, лише коли почали хворіти люди. За словами місцевої влади, ліквідація наслідків затягнеться, оскільки слід міняти всі труби.

Зараз водогін повністю перекритий. Санепідеміологи не виключають, що через забруднену фекаліями питну воду люди могли захворіти на холеру, черевний тиф та гепатит.

Мешканці селища імені Леніна мають намір подати на комунальників до суду за те, що ті своєчасно не повідомили людям про аварію на водогоні.

Нагадаємо, у березні стався витік 600 куб м стоків у Дністровський лиман через аварію центрального каналізаційного колектора в Білгород-Дністровську Одеської області.

Державна екологічна інспекція з охорони довкілля північно-західного регіону Чорного моря підрахувала, що Дністровському лиману завдано збитків на 855 тисяч гривень.