Новини 2011-06-03 22:26

Донецька СЕС повідомила прокуратуру про отруєння мешканців Макіївки водою

Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція передала в прокуратуру Донецької області матеріали за фактом засмічення стоками питної води в Макіївці (Донецька область). Про це йдеться в повідомленні СЕС.

«До начальника Центрально-міської каналізаційної ділянки Пермякової, начальника Гірняцької ділянки водопостачання Богаша і до директора Макіївського міськводоканалу Григор'єва санепідслужба Макіївки застосувала заходи адміністративного впливу, інформація направлена в органи прокуратури», - повідомляє СЕС.

У повідомленні уточнюється, що 30 травня в Гірняцьку районну СЕС надійшла скарга від мешканців вулиці Болотова на наявність неприємного запаху каналізації в питній воді, після чого було відібрано проби води.

У цей же день стали надходити скарги жителів вулиць Тульської, Молодогвардійської, Акумуляторної, після чого СЕС направила телефонограму на ім'я директора комунального підприємства «Макіївський міськводоканал» Андрія Григор'єва про необхідність термінового вжиття адекватних заходів.

Пояснення начальників ділянок водопостачання й каналізаційного свідчать, що 28-30 травня на перетині вулиць Молодогвардійської і Лебедєва в безпосередній близькості існували водопровідний порив і каналізаційний затор, що з високою ймовірністю й призвело до забруднення питної води.

При цьому порив не був зареєстрований у міськводоканалі, а дані про затор передано в СЕС тільки 31 травня.

Остаточний результат проби води, відібраної 30 травня, був отриманий 2 червня. Проба не відповідає державним санітарним правилам і нормам за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками.

Внаслідок вживання забрудненої води 1 червня 2 людей були госпіталізовані, 1 з них уже виписана з лікарні в задовільному стані.

Медики провели епідеміологічне обстеження випадків захворювання в 2 осередках, знову виявлених хворих вони не зареєстрували.

Проводяться заходи щодо ліквідації неблагополучної санітарно-гігієнічної й епідситуації.

Нагадаємо, СЕС посилила нагляд за подачею води в Макіївці на період усунення наслідків забруднення питної водопровідної води.

Міністерство надзвичайних ситуацій вважає, що масштаб наслідків від аварії на каналізаційних і водних мережах у Макіївці незначний.

Як повідомлялося, у Макіївці Донецької області в селищі імені Леніна у водогін потрапили каналізаційні стоки. Десятки людей отруїлися, двох довелося шпиталізувати в міську лікарню. Санепідеміологи не виключають, що через забруднену фекаліями питну воду люди могли захворіти на холеру, черевний тиф та гепатит.